logo-mini
همه چیز درمورد Alexa

همه چیز درمورد Alexa

به اشتراک گذاری این پست

همه چیز درمورد Alexa

اگر با دنیای اینترنت و وب آشنایی کامل داشته باشید حتما نام سایت الکسا (Alexa) و رتبه آن را بارها شنیده اید یا اگر با آن آشنایی ندارید حتما این آموزش را دقیق مطالعه نمایید تا آمار بازدید سایت شما بصورت چشم گیری بالا برود چون رتبه الکسا در نتایج موتورهای جستوگری مانند گوگل نقش اساسی را برعهده دارند. سوالاتی را دوستان در مورد این سرویس در ایمیل و پیام ها پرسیده بودند که لازم دیدم در این پست به آموزشی در این مورد و سوال و جواب های مهم در مورد آن بپردازیم. برای مشاهده متن آموزش به ادامه همین مطلب مراجعه نمایید.

مقدمه: سرویس الکسا با سایت Alexa.com از طرف شرکت Amazon در سال 1996 ایجاد شد که و امروزه بعنوان یک منبع مفید از داده‌های وبگاه‌های اینترنتی شناخته می‌شود. و به قول ویکی پدیا امتیاز این سایت بعد از امتیاز گوگل (Page Rank) برای وبسایت داران دارای ارزش زیادی می باشد. در صفحه الکسا در ویکی پدیا اطلاعات زیادی در مورد این سایت بیان شده است (لینک) که بصورت خلاصه اگر بیان کنیم این سایت بر اساس SEO، لینک های ورودی و خروجی، طیف بازدیدکنندگان و اطلاعات آنها و … سایت های موجود در جهان را رتبه بندی می کند که این رتبه بندی نشان از ارزش زیاد و محبوبت آن سایت است که در کل به دو دسته این رتبه بندی انجام می شود کهیکی در سطح جهانی و یکی در سطح کشور. و کشور بر اساس زبان و مکان IP های لینک شده به سایت انجام می شود. حال هرچه رتبه بالاتری سایت مربوطه دارا باشد میزان بازدید آن به مراتب بیشتر از رتبه های بعدی می باشد و گزینه های استاندارد یک وبسایت برتر در آن رعایت شده است.

.

الکسا چطور کار می کند و آمارهای خود را از چه طریقی بدست می آورد؟

الکسا بر اساس اطلاعات کاربران خود آمازون و الکسا که اکثر آنها Toolbar مخصوص Alexa را دارند آمار می گیرد و شاید سوال اکثر شما این باشد که سایت الکسا از کجا می تواند تخمین بزند برای مثال 20 درصد بازدیدکنندگان زیر 18 سال هستند و اطلاعات این چنین. بله آنهایی که تولبار الکسا را دارند و اکانت در آن ساخته اند اطلاعاتی از آنها در الکسا هست که براساس آن الکسا می تواند تخمین های لازم را برای ثبت اطلاعات بزند.

.

چگونه رتبه الکسای سایت خود را بهتر کنیم؟ برای این کار مراحل زیر را انجام دهید: ۱) ویدجت الکسا را در سایت خود بگذارید. برای این کار کد زیر را در بخش مربوطه برای آن با عوض کردن mehrdad32.ir به آدرس سایت خود ویرایش کرده و قرار دهید:

<a href=”http://www.alexa.com/siteinfo/mehrdad32.ir“><script type=”text/javascript” src=”http://xslt.alexa.com/site_stats/js/s/a?url=mehrdad32.ir“></script></a>

۲) از سایت های بزرگ و پربازدید ورودی داشته باشید. برای این کار می توانید مطالب خود را با لینک در انجمن های بزرگ با رعایت قوانین قرار دهید یا بصورت تبلیغات در سایت هایی که لینک شما را در قبال گرفتن مبلغی برای تبلیغ می گذارند می توانید لینک ورودی از این سایت ها داشته باشید.

۳) در مورد Alexa حتما مطلبی را در سایت خود قرار دهید و حتما به سایت آن لینک بگذارید. تجربتا عرض می کنم این مسئله شاید غیرمفید باشد ولی شما هم بعد از مدتی اگر این مرحله را انجام دهید بهبود رتبه را حتما مشاهده می کنید.

۴) مطلبی در مورد اینترنت و فروشگاه های اینترنتی را درصورت امکان در سایت خود قرار دهید. این مطلب هم بخاطر این هست که اکثر وب مسترها (دارندگان وبگاه اینترنتی) که تولبار الکسا را دارند برای این مطلب به سایت شما می آیند و این امر در بهبود رتبه الکسا مفید می باشد.

۵) توصیه اکید می شود که بطور منظم سایت خود را به روز نگه دارید و در صورتی که این به روز رسانی مدت ها انجام نشود سخت می توان به رتبه قبلی بازگشت.

۶) نوشته های سایت خود را ناب نگهدارید! یعنی چیزی را ارائه بدهید که در سایت های دیگر موجود نیست و طوری پست را تمام کنید که حتما اگر جایی کپی شد نام و لینک شما در آن موجود باشد.

۷) حتما در شبکه های اجتماعی مطالب سایت خود را قرار دهید چون در اکثر موتورهای جست جو شبکه های اجتماعی و مطالب آنها در اولویت می باشند و راهی مفید برای تبلیغ و گرفتن لینک برای سایت شما می باشد.

منبع : http://www.mehrdad32.ir

 

محمدرضا محمودی

محمدرضا محمودی هستم ، سعی شده در این وبلاگ مطالب مفید و کارامدی قرار بگیره ، از اینکه وقت میگذارید و مطالب رو مطالعه میکنید متشکرم... حتما نظرات خودتون رو ارسال کنید


نظر بدهید